Mobilya satışlarına KDV indirimi dopingi

MOSFED Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç, “15 Kasım’dan bu yana KDV indiriminin etkisini ciddi şekilde görüyoruz. KDV indirimi son bir ayda mobilya satışlarımızı yüzde 30 artırdı.” dedi.

Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç, mobilyada KDV indiriminin etkisinin 15 Kasım’dan sonra ciddi şekilde hissedildiğini belirterek, “KDV indirimi son bir ayda mobilya satışlarımızı yüzde 30 artırdı.” dedi.

Sektör temsilcileri, mobilyada KDV oranının yıl sonuna kadar yüzde 18’den yüzde 8’e düşürülmesi sonrası satışlardaki son duruma ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Güleç, mobilyada KDV oranının yüzde 8’e düşürülmesinin üzerinden yaklaşık 1,5 ay geçtiğini anımsatarak, ancak KDV indiriminin satışlara yansımasının son bir iki haftada olduğunu söyledi.

KDV indiriminin 1 Kasım’da duyurulduğunu, yoğunluğun ise iki hafta içinde başladığını hatırlatan Güleç, “Yani 15 Kasım’dan bu yana KDV indiriminin etkisini ciddi şekilde görüyoruz. KDV indirimi son bir ayda mobilya satışlarımızı yüzde 30 artırdı.” dedi.